Zabawa może mieć miejsce na świeżym powietrzu w blasku słońca, ale co zrobić, jeśli pogoda nie pozwala na wyjście na dwór? Warto wtedy postawić na gry i zabawy w domu. Jednak, by możliwe stało się bawienie się w domu, warto zaopatrzyć się w zabawki, które umożliwią zabawę w domu. Jakie zabawki warto w tym celu wybrać oraz na co zwracać uwagę podczas ich zakupu? Warto się tego dowiedzieć i czytać dalej. Deszczowe dni wcale nie muszą być szare i nudne.

Zabawki na deszczowy czas dla chłopca i dziewczynki

 Zabawki edukacyjne, które przydadzą się w trakcie deszczowych dni to całkiem spory wybór. Można postawić na zabawki takie jak lalki, które idealnie nadadzą się na samodzielnie zabawy, ale też na czas, który będzie można spędzić z innymi dziećmi. Warto wiedzieć, że lalki można znaleźć także dla chłopców. Jednak w takim przypadku mowa raczej o figurkach akcji, które będą przedstawiać ulubionego bohatera na przykład Batmana. Jest to postać, która zazwyczaj jest uwielbiana przez chłopców. Dziewczynki za to preferują zazwyczaj lalki Barbie, które są bardzo popularne. Na rynku można znaleźć wiele modeli oraz akcesoria do nich.

Zabawki- zabawa w domu i mnóstwo możliwości

Organizując zabawę w domu, warto wiedzieć, że ma się mnóstwo możliwości. Można postawić na gry planszowe. Takie gry są bardzo popularne, jeśli ma się partnera do zabawy. Warto wtedy spróbować zagrać w karty, szachy, chińczyka, warcaby, a także inne gry logiczne, które uczą budowania strategii, a także logicznego myślenia. Warto również postawić na puzzle. Można je układać samodzielnie, a zabawa ta potrafi zaangażować na wiele godzin. Puzzle to świetna gra dla dzieci, jednak warto uważać, by z puzzlami oraz innymi drobnymi elementami nie miały nic do czynienia dzieci poniżej 3 roku życia. To właśnie one są narażone na ryzyko połknięcia drobnego elementu, który może być niebezpieczny. Ta porada tyczy się również pionków. One również mogą zostać z łatwością połknięte. Warto wypróbować także gry karciane ze starszymi dziećmi.